piątek, 3 lipca 2009

Łańcuszek...

Łańcuszek mnie dopadł, a raczej dopadła mnie 2lewastrona :) i zadała trzy pytania, bo takie są zasady, stworzone nie wiem przez kogo, ale przestrzegać zasad trzeba (przynajmniej czasami:)).

1. Gdybyś była pisarką o czym byłaby Twoja pierwsza książka?
Gdybym była...napisałabym dziennik podróżny (oczywiście po wybraniu się w podróż) - tak bym chciała. Jednak gdybym w podróż nie wyruszyła, a miała talent do pisania, to moja książka byłaby zapewne podróżą w głąb ludzkiej psychiki, przesyconą neurotyzmem i silną analizą własnego ja, i poszukiwaniem sensu w tym wszystkim, co życiem zwane.

2. Co głównie przyczynia się do zakupu przez Ciebie danej książki?
Nazwisko autora albo tematyka danej książki. Czasami jednak kupuję książkę "w ciemno" - skłania mnie do tego np. cena (dedalus, czytajtanio, kkkk).

3. Z jakim pisarzem/pisarką chciałabyś się spotkać i dlaczego?
Jeśli chodzi o polską "scenę" literacką zdecydowanie wybieram Manuelę Gretkowską,która nie dość, że świetnie pisze, to jeszcze jakoś dziwnie mnie fascynuje jako kobieta.

Teraz powinnam zaprosić kolejne osoby do zabawy i zadać im nowe pytania. Nie znam wszystkich, którzy już zostali zaproszeni, nie wiem też czy nie powtórzę pytań. Do łańcuszka zapraszam autorki blogów: w kąciku z książkami..., krótkotrwałe zniekształcenie rzeczywistości i 2lewastrona (chyba można?).

Moje pytania:
1. Czy zdarzyło Wam się czytać książkę, którą rzuciłyście o ścianę (albo chciałyście rzucić) z powodu obrzydzenia, wywołanego tematyką albo jakąś opisywaną sytuacją?
(już słyszę głosy oburzenia na sam fakt rzucania książkami:))
2. Czy piszecie po książkach, zaznaczacie fragmenty, notujecie na marginesach?
3. Jak układacie książki na półkach - alfabetycznie, tematycznie, kolorami, ...?

4 komentarze:

 1. fajne odpowiedzi :) co do 1 pytania to myslę że u mnie byłoby podobnie.

  na Twoje odpowiedziałam :):)

  OdpowiedzUsuń
 2. no dobra ;) pomyślę, choć ostatnio nie mam nastroju na pisanie...

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuję za zaproszenie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...