środa, 9 grudnia 2009

Coco przed Chanel (reż. Anne Fontaine)

Film Anne Fontaine to historia biednej, porzuconej dziewczynki, która wyrasta na ikonę świata mody. Znaki przyszłości pojawiają się wcześnie. Coco ma gust, ma oko, ma instynkt. Przede wszystkim jednak ma wdzięk. Ogromny wdzięk, obok którego mężczyźni nie potrafią przejść obojętnie. Jest bezpośrednia, odważna, ale nie niezależna, a bardzo by chciała. Usamodzielnienie się jest największym pragnieniem dziewczyny, a później kobiety. Ograniczona konwenansami Coco buntuje się w sposób, który najbardziej jej odpowiada. Chce zmienić ówczesną modę. Zrzuca gorsety, obcina falbany, rezygnuje z kolorów. Stawia na prostotę i wygodę, przegania pstrokate kreacje kobiet, których twarzy nie widać spod ogromnych rond kapeluszy.
Nie jest łatwo, ale kto powiedział, że będzie. Upór i konsekwencja opłacą się. Coco zdobędzie upragnioną niezależność, ale film tylko tę zmianę zapowiada. Szkoda, bo chętnie obejrzałabym ciąg dalszy.

Audrey Tatou jest świetna. Zagubiona, urocza istotka, a jednocześnie uparta i pewna siebie kobieta. Pełna sprzeczności - to magnetyzuje.

4 komentarze:

 1. Bardzo chciałam zobaczyć ten film, niestety spóźniłam się i w kinach już go niestety nie ma. Teraz będę polowała na dvd. Może akurat znajdę go gdzieś wśród prezentów pod choinką... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. zastanawiałam się czy tego nie obejrzeć. I dalej będę..;)- spacer_biedronki

  OdpowiedzUsuń
 3. Również spóźniłam się do kina, a tak bardzo chciałam zobaczyć .. Mam nadzieję, że kiedyś sie uda ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie się film podobał, więc polecam i mam nadzieję, że uda Wam się obejrzeć:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...