piątek, 15 czerwca 2012

Kate Morton "Milczący zamek".

To jest powieść doskonała. Długa, z klimatem, z tajemnicą. Piszą, że gotycka. Może trochę. Na pewno szalenie interesująca. Romantyczna, pełna zakamarków, wyrafinowana... to powieść, którą smakowałam, nie mogąc się doczekać kolejnego spotkania z bohaterami Milczącego zamku.
Nie znałam wcześniej twórczości Kate Morton, ale teraz zapoznam się z jej powieściami dogłębnie.

W powieści, o której piszę, są dwa plany czasowe. Pierwszy to lata 1939-1941 i tutaj mam deja vu, bo ostatnio pisałam o ewakuacji dzieci z bombardowanego Londynu (Drugie dziecko Charlotte Link), a właśnie w ten sposób Meredith trafia do zamku Milderhurst. Drugi plan czasowy to rok 1992, kiedy to ta sama Meredith otrzymuje list, a jej córka "przechwytuje" korespondencję i, zaintrygowana treścią listu, postanawia poznać przeszłość matki.

Zostałam porwana przez historię życia trzech sióstr i ich ojca, zamku, miłości nieszczęśliwej, wypadków, które zmieniają losy, pewnej książki...
Milczący zamek klimatem przypomina Dom sióstr Charlotte Link - obie powieści fantastycznie skrojone, wciągające. Obie pokaźnych rozmiarów, ale fascynujące.
6 komentarzy:

 1. Czytałam 'Milczący zamek' i 'Dom w Riverton' Kate Morton i cóż, została jedną z moich ulubionych autorek :)
  Rodzinne tajemnice, ponure gmaszyska, a przede wszystkim niesamowity klimat sprawiają, że od lektury trudno się oderwać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na "Dom w Riverton" mam już namiary, więc na pewno przeczytam; przeczuwam,że Kate Morton stanie się jedną z moich ulubionych autorek:)

   Usuń
 2. Tym razem dam sobie spokój. Za dużo książek czeka na półeczce. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na mojej też, ale po własne książki sięgam na końcu, choć cały czas obiecuję sobie, że zmienię ten stan rzeczy:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...