piątek, 20 grudnia 2013

Tajemnicza biblioteka Bibbi B.

Jostein Gaarder, Klaus Hagerup
Magiczna biblioteka Bibbi Bokken
Wydawnictwo Jacek Santorski i s-ka, 2000


Magiczna biblioteka Bibbi Bokken Gaardera i Hagerupa to, podobnie jak Przyślę Panu list i klucz Marii Pruszkowskiej, książka, którą od dłuższego czasu bardzo chciałam przeczytać. Moje zainteresowanie wynikało nie tylko z faktu, że lubię twórczość norweskiego pisarza. Szukałam tej książki, ponieważ to opowieść o miłości do literatury, o tworzeniu biblioteki marzeń. Powieść, skierowana do młodzieży, zachwyci również starszych czytelników. Magiczna biblioteka... to kolejna pozycja, którą z czystym sumieniem mogę polecić miłośnikom tzw. książek o książkach.

Berit i Nils przesyłają sobie zeszyt, w którym na zmianę zapisują codzienne wydarzenia. Korespondują z wielką przyjemnością i nie podejrzewają, że niedługo ich całkiem zwyczajne listy staną się niezwykle fascynujące. Po tym, jak Berit opisze Nilsowi spotkanie z Bibbi Bokken, tajemniczą bibliotekarką, w życiu dzieciaków rozpocznie się nowy, pełen przygód, rozdział. Czasami będzie niebezpiecznie (łysy mężczyzna w ciemnych okularach wzbudza mieszane uczucia), częściej jednak śledztwo, prowadzone przez dzieci, wprowadzi czytelnika w pasjonujący świat zakurzonych woluminów, inkunabułów i Klasyfikacji Dziesiętnej Deweya.

Powieść Gaardera i Hagerupa to świetna detektywistyczna historia, która przemyca wiele interesujących informacji na temat bibliofilstwa i literatury.

7 komentarzy:

 1. To ja wspomnę, że bardzo chciałabym zdobyć "Przyślę Panu list i klucz".
  A do "Magicznej biblioteki" - mimo że dla młodzieży, powinnam kiedyś zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również czaję się na "Przyślę Panu...", ale "Magiczna biblioteczka" także zapowiada się bardzo dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ,,książki o książkach" więc i po tę prędzej czy później sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki o książkach to zdecydowanie coś dla mnie, a ta z całą swoją magią zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też uwielbiam J. Gaardera, a szukam niezwykłej książki dla nieprzeciętnej, uwielbiającej czytać trzynastolatki - czy będzie to dobry pomysł?
  A i sama z ochotą zajrzałabym do "Magicznej biblioteki Bibbi Bokken":)

  OdpowiedzUsuń
 6. Po książki o książkach zawsze chętnie sięgnę, nawet jeśli dla dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...