środa, 2 lutego 2011

(Charlotte Link "Echo winy")

Charlotte Link dotyka tego, co trudne, ale nie tworzy rozprawki na temat pedofilów i ich czynów, na temat borykania się rodziców z poczuciem winy i bezradnością. Autorka raczej zarysowuje problem i daje czytelnikowi do myślenia. Nie epatuje strachem, nie sieje grozy, mimo iż informacje na okładce sugerują spotkanie z mrocznym i pełnym napięcia thrillerem. Napięcie jest wyczuwalne, ale nie mroczne. Link równomiernie dawkuje momenty dramatyczne i te codzienne, całkiem zwyczajne. Jednak doskonale podtrzymuje ciekawość czytelnika. Pisze zręcznie, nie brnie w niepotrzebne szczegóły, które mogłyby zniecierpliwić, rozkojarzyć. Dzięki temu książkę czyta się zachłannie od pierwszej do ostatniej strony.

To jedna z tych powieści, które pobudzają do myślenia, które mnożą pytania, a czytelnik zastanawia się nad odpowiedziami, nad własnymi wyborami.
Zdecydowanie polecam!

5-/6

6 komentarzy:

 1. Ach, jak mi się ta książka nie podobała. Pomijam fakt, że w każdej książce Link występuje jakaś wielce irytująca postać kobieca. Ale UWAGA SPOILER jest nieprawdopodobne, by przestępca seksualny wyskoczył jak królik z kapelusza, po kilkudziesięciu latach życia bez podejrzeń, gdyż zwykle zdradzają swoje upodobania już we wczesnym wieku. Może pani Link powinna zapoznać się z jakimś badaniem na ten temat,

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i również mi się podobała. Masz rację, czyta się ją szybko, nie można się oderwać.
  Na półce czeka Przerwane milczenie tej samej autorki, nie mogę się już doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A mi sie bardzo podobala...jak i reszta oprocz najnowszej , ktora jest potwornie przetlumaczona..:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Seso, nie orientuję się w zwyczajach pedofilów, więc ciężko mi się w tej kwestii wypowiadać, ale jeśli chodzi o irytującą postać kobiecą, to tutaj faktycznie takowa występuje;

  To pierwsza książka Link, którą przeczytałam. Na pewno będę szukała kolejnych:)

  OdpowiedzUsuń
 5. :D Za dużo kryminałów czytam;) Czytałam póki co dwie książki Link i w każdej występuje jakaś irytująca kobieta, którą mas ochotę potrząsać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...