piątek, 19 lutego 2016

Szary domek.


Herbatkowe Miastko. Ładna nazwa. Mogłabym w takim miasteczku zamieszkać. I codziennie rozmawiać z Wiatrem, czytać książki zgromadzone na strychu i podejmować gości gorącą herbatą.
Ciepło tu. Przytulnie. Od razu czujesz, że jesteś w tym miejscu mile widziany.
Szary Domek szuka przyjaciela i nie ma szczęścia do ludzi, którzy przychodzą z wizytą. Czuje się zagubiony wśród kolorowych domów, zaprasza więc do siebie coraz to nowych mieszkańców. Jednak ani Noc, ani Szary Wilk, ani Wiedźma, ani Niszczydom nie są w stanie wypełnić pustki w sercu bohatera. Wiatr dodaje mu otuchy, przegania samotność. Wiatr jest przyjacielem. I nie tylko Wiatr. Ktoś jeszcze niemal niezauważalnie, ale codzienne myszkuje po kątach i opiekuje się Szarym Domkiem. Domowy Duszek nie czuje się wyjątkowy; łatwo go przegapić, bo jest szary i niepozorny, więc wychodzi z ukrycia, kiedy Domek śpi. Do czasu...

Opowieść Katarzyny Szestak zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. Napisana pięknym, poetyckim językiem, ładnie zilustrowana przez Natalię Jabłońską, potrafi zachwycić i młodego, i nieco starszego czytelnika. Szary Domek opowiada o samotności, tęsknocie, byciu potrzebnym i kochanym. O tym, że to, co wyjątkowe łatwo przegapić w codzienności. O znaczeniu małych gestów.


9 komentarzy:

 1. Przegapiłam tę książkę, ale może jeszcze się pojawi. Przyznam, że zapowiada się coś interesującego. Z tego co pamiętam, konkurencja konkursowa była spora - nadeszło chyba 5 tys. prac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest naprawdę warta zainteresowania. Kilka dni temu widziałam w dyskoncie, więc pojawiła się po raz drugi. Zajrzyj do sklepu:)

   Usuń
  2. Dzięki za podpowiedź - rozejrzę się :)

   Usuń
 2. I jaki cudny tytuł. "Szary domek" wpada w ucho i oko od razu.

  OdpowiedzUsuń
 3. oj ładny tytuł. i książeczki, i miasta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nazwa miasteczka urokliwa, treść książki ciepła i kojąca, ilustracje śliczne. Cudnie się czyta:)

   Usuń
 4. Przepiękna książka. Przeczytałam ze starszą podczas drzemki młodszej, myślałam że poprzestanę na kilku stronach i pójdę posprzątać. Nie było mowy, książka pochłonęła nas obie

  OdpowiedzUsuń
 5. "Szary domek" ważny i ładny i o istotnych codziennych sprawach. A tymczasem u bibi fajne puzzle do wygrania:) Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...