niedziela, 11 września 2011

Kobieta o kobietach.

Autor: Martyna Wojciechowska
Tytuł: Kobieta na krańcu świata
Rok pierwszego wydania: 2009
Ocena: 6/6


Książka piękna. Niezwykle interesująca. Pouczająca. Wzruszająca. Mądra.

Lubię Martynę, jej pasję i ciekawość świata. Zdobywa szczyty, przemierza kontynenty, wydaje National Geographic Polska i Traveler...To kobieta wielozadaniowa, kobieta zdobywca, kobieta odkrywca. Podróżuje po świecie, słuchając kobiet i spisując ich historie. Świetnie o tym pisze.
"Kobieta na krańcu świata" to książka doskonała. Czytałam jednym tchem. Każda opowieść pokazuje, jak tradycje danego miejsca wpływają na los kobiet. Jednocześnie, pragnienia kobiet są podobne, mimo iż nasza codzienność wygląda różnie. Martyna Wojciechowska nie ocenia wyborów swoich bohaterek. Słucha, próbuje zrozumieć, stara się nie ingerować w życie tych kobiet, ciesząc się z tego, że wpuściły ją do swego domu i zaufały na tyle, by opowiedzieć własne historie.

Wzruszałam się, czytając o sierocińcu dla słoni czy poznając losy kobiet, zajmujących się rozminowywaniem niebezpiecznych obszarów Kambodży. Z pewną dozą niezrozumienia czytałam o kulcie piękna w Wenezueli. Każdy rozdział to pasjonująca podróż, która wymaga od czytelnika otwartości i tolerancji dla innej kultury.

4 komentarze:

 1. Lubię programy M. Wojciechowskiej, niemniej jak do tej pory nie przeczytałam ani jednej jej książki. Bardzo chętnie to zmienię ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj jak ja mam ochotę poznać tą książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyny, naprawdę warto; właśnie zaczynam czytać drugą część:)

  OdpowiedzUsuń
 4. spacer_biedronki pisze:

  mi tez się bardzo podobała. Drugiej części nie znam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...